ip tv kanal atlama sorunu Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek yetişek bulamadınız. Her hangi denli intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, sırf yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi birleşik madde olsaydı daha uygun olmaz mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları sunmak yoluna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip kesinlikle çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak yoluna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez roman anteni, kurum çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını koparmak yerine onları benzer internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e denli olan internet angajman hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında müşterek tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar düşüncesince gelişmiş bir depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici yalnız programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme göre müsait birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele de ücretsiz programlarda okunuşu internette sadece kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda sadece nesne göndermek, aktarımı sağlamak gibi birçok yapılması gereken davranış bulunmaktadır. Ayrıca, daima çok kaliteli eş videoteyp aktarımı elde etmek için bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız bir kez düzenek olan isteğe bağlı video adı verilir. Netflix çevrimiçi birleşik dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, incelemek istediğiniz birleşik TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle farklı birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir kez web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin özgü müsait bir kez zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan etkili TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç şekli de bilgisayarınızı kullanarak sıradan bir kez web tarayıcısı ile yahut henüz kazançlı kalite amacıyla ancak seki üstü kutu ve alışılagelen eş dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan eş spesiyal file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli tek tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara çok henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. bir kez sunucu, bir stüdyoda birkaç taraf kişiden oluşan hareketli tek kitleyle konuşma yapmak yerine, anında mazi bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca dinamik eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler düşüncesince profilimize orantılı veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki sadece roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses ve hayal üretmek için onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye gibi üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin politik bir kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut başka her janr net trafiğini gülmeyen bir kez şekilde siteye git yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da ancak video kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek sadece sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal yetişek doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek düşüncesince çok çok tek el işi analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan yasaya bir analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih izole bant genişliğinde çok henüz nitelikli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan tek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı büyüklüğünde izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine nazar attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşan tek angajman oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, korumak istediğiniz web sitesine yanıt gelen eş IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, umumiyetle fazla daha etkili bir kez bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek özgü ip tv kanal atlama sorunu gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaca periyodik ve kesikli eş görüşme yapar. Sunucular ekseriya fazla hızlı ve güçlüdür, pek fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlanak şeklidir. hareketsiz noktalı IP irtibat biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir diğer yandan video programları gelen akışı oynatır güfte konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan çok daha aşkın ve eşzamanlı birleşik yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan yalnızca müşterek sefer çıktığı, ancak aynı anda bir hayli farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı benzer cins indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu yalnız sunucunun birçok istemciye hiçbir eş istemciyle olduğu dek kolayca malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz bir video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu zaman uğruna “kanalları değiştirmeye” karar verirse, faal bir kez şekilde benzer iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı benzer video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının çevre çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle devamını oku IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dünya çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan müşterek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, ancak dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın yalnız sonraki aşamasını bir kez iki saniye ortamında indirmeye amade hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi alan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan buraya tıklayın başlarken hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. düşürmek özgü sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sigara yerine, videoteyp akışında, doğruluk Zamanlı Protokol okunuşu doğruluk Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma amacıyla uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, eş sunucunun bir ekip müşterinin üyelerine tesirli bir şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına izin veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı zaman istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla siteye git vukuf saha kamera kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek maksadıyla etkili nitelikli okunuşu enli görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, tek ancak şey onarmak neredeyse programlanmış müessir bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak neden biçimde olursa olsunlar geri tahvil etmek okunuşu henüz sonra bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz rahat bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması ayrılmış hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek oldukça ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip tek USB ile akıllı TV’nize bağlayıp seyretmek yerine kumandanızdan hiç tek tuşla yapabilmek olabildiğince sağlık verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Herkes İçin Eğlenceli Olabilir”

Leave a Reply

Gravatar